אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי

שנה גודל טקסט א   א   א
המינהל למדע וטכנולוגיה

למידה בשעת חרום


סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת נגב- שישית
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
סדנת מדבר יהודה - חמישיתשעז
פארק קרסו
פארק קרסו
עבודה חקלאית שמינית
עבודה חקלאית שמינית
עבודה חקלאית שמינית
עבודה חקלאית שמינית


ערב החנוכיות
ערב היציאה לחופשת חנוכה קיימנו באולפנא את ערב החנוכיות, בו כל כיתה מציגה תערוכה ומופע אומנותי. ערב זה הוא שיאו של שבוע ימים בו עובדות הבנות יומם ולילה (!...), ומביאות לידי ביטוי את כישרונותיהן בריקוד, יצירה, ארגון, כתיבה ועוד ועוד. בין הנושאים שנבחרו השנה : תהליך הגאולה, ששת ימי הבריאה, חיפוש משמעות. תהליך זה הוא בבחינת בית מדרש יוצר, בו הבנות יוצרות מתוך לימוד ולומדות מתוך יצירה. ישר כוח לכל הכיתות על תצוגת חנוכיות לתפארת ומופעים אומונותים מדהימים, ובעיקר על יצירת אווירה חברתית מיוחדת שאין דומה לה.


"יד אחים לכם שלוחה"
ערב שבת ארגון, לילה לבן בסניפים, יצאנו לבקר את תלמידותינו בסניפי בני עקיבא במקומות יישוביהן : ערד, מיתר, סנסנה, עותניאל בית חגי, קרית ארבע, חברון, באר שבע, כפר מימון, אופקים, סוסיא, כרמל, מעון, יתיר. שמחנו לפגוש תלמידות ובוגרות, חניכות ומדריכו עסוקות בעשייה חינוכית. בהצלחה לכולן וברכות לשבט החדש "אורות". קדימה בני עקיבא, הידד במעלה !


סוד קסמו של במדבר
תלמידות ט יצאו למסע במדבר יהודה להיכרות עם האיזור הקרוב אלינו. ידע וערכים העולים מהשטח, ובעיקר היכרות עם עצמנו. מצ"ב סיכום מסע.


"אור גדול מאיר הכל..."
במהלך חודש כסלו יחד עם שגרת לימודים המשכנו ב"ה בפעילות חברתית רבה. יחד עם כיתת העולות ציינו בשמחה את חג הסיגד בארץ, המבטא את הכיסופים לארץ ישראל. השתתפנו במפגש בוגרי ערד שהתקיים באולפנא ובמופע המרכזי עם עמיר בניון וחנן בן ארי (תותים!!!). בשבת פרשת "וישלח" אירחנו באולפנא את אדווה ביטון ומשפחתה, ששיתפה אותנו בסיפורה האישי, בהתמודדות ובצמיחה. הייתה שבת מרוממת ביותר. בי"ט כסלו, חג הגאולה, נסענו למופע "צמאה" בהשתתפות אברהם פריד וישי ריבו, להתעלות ולשמחה אמיתית.


"בנגב ייבחן העם"
תלמידות כיתות י, חלוצות התוכנית הסביבתית, קיימו ארבעה ימי לימוד וחוויה בנגב: המכתש הגדול, פרסת נקרות, רכיבים, עין עובדת, ממשית ועוד ועוד. למדו על החי, הצומח והדומם שבאיזור., על מקורות המים ועל ההתיישבות בנגב. האווירה הייתה נהדרת !


"אחרי החגים" - פעילות חודש חשוון
את ימי חודש חשוון הקדשנו באולפנא בד בבד לשגרת לימודים ומבחנים ולקיום פעילות חברתית ענפה. תלמידות ז-ח השתתפו בפעילות מיוחדת מטעם פארק קרסו למדע בבאר שבע, שכללה מפגשים באולפנא ויום ביקור במרכז. כיתה יא יצאה לטייל בשמורת המסרק, כיתה י"ב יצאה ליום עבודה באיזור מצפה רמון. בשבת פרשת "וירא" אירחנו בשבת אולפנא את הרב משה הר נוי. תוכנית בית המדרש נפתחה בחגיגיות, וכיתות ט-י ממשיכות לסייר מידי שבועיים במסגרת התוכנתית הסביבתית.


תוכנית בית המדרש - "בשביל הנשמה"
מטרתה של תכנית בית המדרש היא בניית עולמן הרוחני של התלמידות. הלימוד מתקיים פעם בשבועיים בשעות אחה"צ - ערב. במסגרת בית המדרש לומדות הבנות באופן יחידני ובחברתות להעמיק, לשאול ולבסס את עולמן הרוחני. בית המדרש מייצר קבוצה לומדת וחושבת, מעשיר את העולם התורני של הבנות ומאפשר להן לעבור ברור אמוני אמיתי. להמשך הקריאה....


ר"ח חשוון
"נתן להם הקב"ה שכרן, שיהיו משמרות ראש חודש יותר מן האנשים" (רש"י מגיל כב עב) במסגרת התוכנית החברתית השנתית בחרנו בימי ראש חודש להעצים ולהדגיש את כוחה של האישה. בר"ח חשוון, זכינו לשמוע את הרבנית חנה אלבו, סבתא של שתיים מתלמידותינו ואשת רב העיר ערד. הרבנית שיתפה אותנו בהתמודדות שלה עם שלושה מתוך חמשת ילדיה בעלי צרכים מיוחדים, ההתמודדות היומיומית מתוך אמונה ונתינה אין סופית. יצאנו מחוזקות.


בין כסה לעשור
גם בימים שבין ראש השנה ליום הכיפור התקיימה פעילות ערכית כהכנה ליום הכיפורים. ביום חמישי התקיים ליל לימוד : יחידות כיתתיות עם הרב רואי והרב פרי, לאחר מכן סיפור אישי של חזרה בתשובה עם הרצל ניקר, ולאחר חצות התקיימו סליחות ליליות. בשבת תשובה אירוחנו את ניר שמיר, שיתף אותנו בסיפורו האישי. וערב ערב יום הכיפורים חתמנו ימים אלו בסיור שליחות לירושלים. גמר חתימה טובה לכל תלמידותינו ולכל בית ישראל !


פתיחת תוכנית המעורבות החברתית
במסגרת שבוע הצדקה והחסד בתוכנית אלול קיימנו פעילות מיוחדת לפתיחת תוכנית המעורבות החברתית באולפנא. שיתפו בחוויותיהם: עדי וקנין, תלמידת יא יו"ר מועצת תלמידים בער וחננאל מגד, רכז ההתנדבות בעיר. הבנות שמעו מנציגי מוקדים מגוונים בערד על הצורך במתנדבים. לאחר מכן נעשה שיח אישי ורישום עם מקומות ההשמה. חולקו פנקסים, ויצאנו לשנת עשייה נוספת.. בעזרת ה' נעשה ונצליח.


תוכנית חודש אלול
השנה עמדה התוכנית החברתית של חודש אלול בסימן "תשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה...." ב"ה לוח השנה הועיד לנו תקופה ארוכה של היערכות לראש השנה. בשבוע הראשון - פעילות בסימן תשובה -שיחה עם הרב דודי פוטש, ערב התעוררות בחסות השביעית ומסע תשובה לילי. בשבוע השני -שיחה - חיות דקדושא ותוועדות עם הרב הלל מרצבך והראל טל. להמשך הקריאה...


ערב הורים לרגל תחילת השנה
שמחנו לראות את ההורים היקרים היום באולפנא לערב הורים מיוחד: מפגש כיתתי עם המחנכת שכלל הצגת התוכנית השנתית, יעדים אישיים וכיתתים, משחק הפעלה משפחתי ויריד לכבוד החג. תודה להורים הרבים שהגיעו, ובעז"ה המשך שיתוף פעולה לקידום הבנות.


פתיחת שנה"ל תשע"ז
שנה"ל תשע"ז נפתחה ב"ה השבוע באווירה חיובית. שמחנו לראות את הבנות חוזרות בהתרגשות בשמחה לאולפנא ולחברותיהן. המדריכות, ובנות י"ב קישטו את האולפנא ברוח הימים וברוח החזרה. ביום הראשון קיימנו מפגשים כיתתתיים עם המחנכת והמדריכה, ולקינוח מופע, שירים וריקודים, עם אדם צחי. ברוכות המצטרפות, תלמידות ט שנת לימודים לימודים מוצלחת לכולנו!


שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

אירועי חודש פברואר

דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי    רחוב הפלמ"ח 68  ערד    טלפון: 08-9971411   פקס:  08-9959659   דואר אלקטרוני: ularad1@gmail.com
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
 
ניהול תוכן וניו מדיה