אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי

שנה גודל טקסט א   א   א
מבזקים
14/11/2017
03/10/2017
03/10/2017

המינהל למדע וטכנולוגיה

למידה בשעת חרום


 		 מגמת אומנות בבינאלה בירושלים
מגמת אומנות בבינאלה בירושלים
 		 מגמת אומנות בבינאלה בירושלים
מגמת אומנות בבינאלה בירושלים
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סדנאות סתו
סיור בעקבות לוחמים
סיור בעקבות לוחמים

 כלי לחדשות
הודעות ועידכונים
מזל טוב למורה אביגל להולדת הבת.
14/11/2017
מזל טוב לעו"סית יפעת גנון להולדת הבת.
14/11/2017
מזל טוב למורה עדי רוט לרגל הולדת הבת.
03/10/2017
ישר כוח לתלמידות י"ב, עדי ואקנין ושחר אלבו, על קבלת אות פעיל נוער מצטיין בערד.
03/10/2017

פעילות חודש חשוון - "אחרי החגים "
את ימי חודש חשוון הקדשנו באולפנא בד בבד לשגרת לימודים ומבחנים ולקיום פעילות חברתית ענפה. בנות כיתה ז'-ח' יצאו לטייל בנחל אבוב, בהדרכתה של גילת סלע, תוך טיפוס ביתדות וירידות תלולות, שיחקו הבנות משחק חברתי כיתתי. בסיום יום משמעותי ומהנה ציינו הבנות כי למדו להתגבר על הפחד,שמירה על ניקיון בטבע,נטילת אחריות שותפות ועזרה לזולת. להמשך הקריאה...


מגמת אומנות בבינאלה בירושלים
הבנות יצאו לביקור במספר מוקדי תערוכות בנושא "אומנות יהודית עכשווית ". סיירו בתערוכת "זכר ונקבה ברא אותם" במוזיאון ארצות המקרא, ובמוזיאון אסירי המחתרות, הן התרשמו מתערוכה בנושא "חופש". בסיומו של יום הן ביקרו במוזיאון מגדל דוד, נהנו במופע שירים, סיפורים ומופעי מחול. יום גדוש מהנה, מעורר השראה ומרחיב אופקים.


"קדימה בני עקיבא - הידד במעלה "
ערב שבת ארגון, לילה לבן בסניפים, וגם צוו תשע"ח בלילה לבן... יצאנו לבקר את תלמידותינו בסניפי בני עקיבא במקומות יישוביהן : מיתר, סנסנה, עותניאל, בית חגי, קרית ארבע, חברון, באר שבע, כפר מימון, אופקים, נתיבות, סוסיא, כרמל, מעון, יתיר, אמציה, נטע, נצר חזני, אלון שבות, נווה דניאל, אלעזר, כרמי צור, ראש צורים. שמחנו לפגוש תלמידות ובוגרות, חניכות ומדריכות עסוקות בעשייה חינוכית מבורכת. חוויה מיוחדת לפגוש את הבנות במסגרת שונה, ממה שאנחנו פוגשים אותן במהלך השנה באולפנא, והכי מיוחד היה לראות את הכרת הטוב של הבנות ואת השמחה שנגרמת בעקבות ביקור כזה. ברכות לשבט החדש "הנני . קדימה בני עקיבא, הידד במעלה !


"הנצח- זו ירושלים " -
במהלך חודש חשוון, בהתאם למסורת הקבועה, יצאו תלמידות י"ב לשבוע ירושלים, מיוחד באוויר ובאווירה. הבנות ביקרו באתרים חשובים בחיי העם היהודי ומורשתו : באנדרטת גווילי האש, הר הרצל, מנהרות הכותל, הרובע היהודי, מרכז דוידסון, עיר דוד, הר הזיתים, הכנסת, בית המשפט העליון ועוד ועוד. נפגשים עם דמויות מיוחדות, התוועדו למיוחדותה של ירושלים וחיזקו את הקשר לעיה"ק. במהלך השבוע הבנות לנו במדרשת הרובע בירושלים, דבר שהוסיף לאווירה המיוחדת כל כך של השבוע.


התוכנית הסביבתית - סדנאות הסתו
בחודש חשוון יצאו הכיתות לסדנאות ברחבי הארץ, כל כיתה בהתאם למקום ולנושא החינוכי השנתי. ארבעה ימים משמעותיים של לימוד וחוויה, היכרות עם האיזור, האדם, העבור, ההווה והעתיד של המקום. כיתות ט - מדבר יהודה. נושא מרכזי : "האוצר מתחת לגשר " כיתות י - נגב - "לכתך אחריי במדבר". כיתות יא - מישור החוף - "עם שב לארצו" מוזמנים לקרוא רשמים מהסדנה בלשונית "מחברים בין אדם למקום" בדף הבית. היה מקסים, מגבש ומלמד !


ערב הורים לרגל תחילת השנה
שמחנו לראות את ההורים היקרים היום באולפנא לערב הורים מיוחד: מפגש כיתתי עם המחנכת שכלל הצגת התוכנית השנתית, יעדים אישיים וכיתתים. בהמשך הערב ברוח הימים, צפינו במופע המרגש "אבדות", מופע מרגש על רכים, נפילות וכוחות מתגלים. תודה להורים הרבים שהגיעו, ובעז"ה המשך שיתוף פעולה לקידום הבנות.


פתיחת תוכנית המעורבות החברתית
במסגרת שבוע "בין אדם לחברו" קיימנו פעילות מיוחדת לפתיחת תוכנית המעורבות החברתית באולפנא. הבנות שמעו מנציגי מוקדים מגוונים בערד על הצורך במתנדבים. לאחר מכן נעשה שיח אישי ורישום עם מקומות ההשמה. חולקו פנקסים, ויצאנו לשנת עשייה נוספת.. בעזרת ה' נעשה ונצליח. תודה לסימה רכזת המערובות על הובלת הנושא וליווי הבנות.


התוכנית הסביבתית יוצאת לדרך...
כיתות ט,י,יא, פתחו את התוכנית הסביבתית. כל כיתה סיירה בהתאם לתוכנית השנתית כיתות ט קיימו משחק ניווטים "המירוץ למיליון" ברחבי ערד כדי להכיר את הסביבה הקרובה, וסיימו בפארק הצפוני בא. צהריים מעשה ידיהן. כיתות י טיילו בעין עובדת ובאחוזת הקבר של דוד בן גוריון כפתיחה לנושא השנתי "בנגב יבחן העם". כיתות יא טיילו בשמורת עין גדי, בנחל סלבדורה ומפגש עם איש ההתיישבות הקיבוצית ב עין גדי. תודה למדריכות הסביבתיות - רוני לזר (ט), אוריה חמאוי (י), גילת סלע (יא) ולנועה אביבי רכזת התוכנית על בניית התוכנית הייחודית, חשיבה, ארגון, ליווי והדרכה. מוזמנים לקרוא על התוכנית בלשונית המיוחדת בעמוד בית.


"המלך בשדה" - תוכנית אלול
את תקופת חודש אלול והימים הנוראים הקדשנו ללימוד ולהעמקה בנושאים "בין אדם לחברו", ו"בין אדם למקום". הקדשנו את שיעורי חינוך, פ"ש ולימוד במהלך היום לעיסוק בנושאים אלו. בשבוע בו עסקנו בנושא בין אדם לחברו - שמענו את סיפורה המרגש של בת שבע שוב ומשפחתה שאימצו תינוק בעל מום שננטש, "רק מילה טובה" - לוח קיר הוצב באולפנא לכתיבה חופשית לפרגון ואיחולים לבנות, פתחנו את תוכנית המעורבות החברתית, ותלמידות י"ב ערכו ערב קבלת פנים לתלמידות ט החדשות. במגרת שבוע "בין אדם למקום" ערכו בנות יא ערב "מחברים", וקיימנו ערב נשמה עם הראל טל והרב יגאל מרצבך.


פתיחת שנה"ל תשע"ח
שנה"ל תשע"ז נפתחה ב"ה השבוע באווירה חיובית.שמחנו לראות את הבנות חוזרות בהתרגשות בשמחה לאולפנא ולחברותיהן. המדריכות, ובנות י"ב קישטו את האולפנא ברוח הימים וברוח החזרה. ביום הראשון קיימנו מפגשים כיתתתיים עם המחנכת והמדריכה, וראש עיריית ערד, עו"ד ניסן חמו, הגיע לברך את הבנות. ברוכות המצטרפות, תלמידות ט. שנת לימודים לימודים מוצלחת לכולנו!


שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

אירועי חודש דצמבר

דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי    רחוב הפלמ"ח 68  ערד    טלפון: 08-9971411   פקס:  08-9959659   דואר אלקטרוני: ularad1@gmail.com
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
 
ניהול תוכן וניו מדיה