אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי

שנה גודל טקסט א   א   א
המינהל למדע וטכנולוגיה

למידה בשעת חרום


 

מסיבת סיום לכתה י``ב
מסיבת סיום לכתה י``ב
מסיבת סיום לכתה י``ב
מסיבת סיום לכתה י``ב
מסיבת סיום לכתה י``ב
מסיבת סיום לכתה י``ב
מבצע שישית
מבצע שישית
מבצע שישית
מבצע שישית
מבצע שישית
מבצע שישית
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל
סדנת כרמל

 כלי לחדשות
הודעות ועידכונים
הועלו דפי חזרה במתמטיקה ואנגלית לכיתה ט. בהצלחה !
28/08/2016
לכל תלמידותינו הבוגרות והחדשות שבדרך, חופשה נעימה ! ניפגש אי"ה בשנה"ל תשע"ז.
30/06/2016
לכל תלמידותינו הבוגרות והחדשות שבדרך, חופשה נעימה ! ניפגש אי"ה בשנה"ל תשע"ז.
הועלו רשימות ספרי לימוד לשנה"ל תשע"ז.
30/06/2016
הועלו רשימות ספרי לימוד לשנה"ל תשע"ז.

הצגת שישית
בין שלל אירועי סיום השנה זכינו לחזות בהצגה "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", שהעלו תלמידות י. יישר כוח לתלמידות ולצוות הכיתה על ההשקעה ועל ההצגה המדהימה.


מסיבת סיום י"ב
ביום האחרון לשנה"ל התקיים טקס סיום מרגש לבנות י"ב מחזור ל"ו בהשתתפות ההורים והצוות. הרב יהושע, ראש האולפנא, ויפעת סולומון, מנהלת ביה"ס, תיארו כל אחד בדבריו את התהליך החינוכי שעברו הבנות במהלך השנים באולפנא, וברכו את הבנות עם צאתן לדרך חדשה. נציגת התלמידות, נועם דהן שיתפה "בתהליך ובדיוק" להם זכתה בהודתה לכל הצוות על השנים המשמעותיות והחוויתיות שעברו באולפנא. כל איש צוות מהמסד ועד הטפחות זכה לברכה ושי מהתלמידות. בשם ההורים ברכה עליזה שלום . אנו מאחלים לבנות י"ב הצלחה רבה בשנת השירות הבאה, ובכל אשר תפנינה בשנים הבאות.


תערוכת גמר באומנות


"לנשום רוחותיך כבראשונה, לשכב בצילך כרמל"
במסגרת התוכנית הסביבתית יצאו תלמידות ט לארבעה ימים של לימוד וחוויה בכרמל : היכרות עם האדם, החי והצומח באיזור. ביקרנו ברמת הנדיב, עין צור, הסליק ביגור, נחל אורן, חי בר, חורשת הארבעים, חיפה ועוד. ועוד. היה מ- ד- ה- י - ם !!!! תודה לרוני על הארגון המדוקדק, לצוות המלווה ובעיקר לחמישית על האווירה הכל כך מיוחדת!!!! מחכים בקוצר רוח לסדנה הבאה.


שבת הורי י"ב - "שתלתם ניגונים בי..."
שבת פרשת בהר ארחנו באולפנא בשמחה ובהתרגשות את הורי י"ב. השבת הייתה עשירה בתוכן ובחומר : שיח חינוכי בהשתתפות ההורים והבנות, שיעורים להורים, דברי תודה וברכה ועוד ועוד. תודה לשמיניסטות, לנועה המחנכת ולעדי המדריכה על הארגון המדוקדק ולהורים היקרים על האמון והכרת התודה. הייתה זו שבת מרגשת עבור ההורים והבנות בשל הסיום הקרב. בעז"ה ניפגש בשמחות!


"להיות אישה"
תוכנית מיוחדת לתלמידות כיתה י, שמטרתה ליצור חיבור ואהבה לתהליכים רגשיים – גופניים שהן עוברות כנשים וכמתבגרות. במהלך המפגשים הבנות נחשפות לתפיסות עצמיות וחברתיות של גוף, מידע אנטומי-פיזיולוגי, יחסים בין המינים, יחס התורה אל האישה ואל מימד הגוף. התוכנית מיועדת בשנה"ל הנוכחית לתלמידות כיתה י' ומועברת בקבוצות קטנות. מבנה המפגשים כולל שיחה תורנית של הרב יהושע, ולאחריו סדנת עיבוד עם יפעת גנון, עו"סית. מצ"ב פירוט המפגשים והזמנה לערב סיכום עם ההורים.


בעקבות לוחמים - יום הזיכרון לחללי צה"ל
מידי שנה, גם השנה יצאנו ביום הזיכרון לחללי צה"ל וביום הקודם לו, לסיור בעקבות לוחמים. והשנה- בסימן עשור למלחמת לבנון : מפגשים עם לוחמים, ביקור ב"הבית של בנג'י",ובהמשך - סיור באתרי מורשת קרב בדרך העולה לירושלים, הר אדר, הקסטל. בערב התקיימה תוכנית מיוחדת : טקס מרגש בהובלתן של בנות יא, שיחה עם אוריאל ג'ינו על הקרב במרון הראס ובהמשך ערב ישירי לוחמים. למחרת, יום הישכרוון לחללי צה"ל, השתתפנו ם בטקס בבית העלמין הצבאי בקרית ענבים. "במותם ציוו לנו את החיים "


"את אחי אנוכי מבקש" - המסע לפולין
"להכיר את עושרם הרוחני והתרבותי ואת מלוא היקפם וחיוניותם של החיים היהודיים בפולין לפני מלחמת העולם השנייה...לחוש ולנסות להשיג את משמעותם, את עומקם ואת היקפם של החורבן והאבדן של היהודים שנרצחו ושל היהדות שנעקרה...לחזק את הקשר של הצעירים הישראלים עם עברם הקיבוצי-היהודי...ולחזק את ההכרה בדבר המחויבות האישית להמשכיות החיים היהודיים ולקיומה הריבוני של מדינת ישראל." להמשך קריאה...


טיול שנתי תשע"ו
את ימי אדר ניצלנו גם לצאת אל הטבע, והשנה - יצאו כל תלמידות האולפנא לאיזור הגלבוע והתבור. טיילנו בעין יזרעאל, נחל יצפור, נחל תבור ועין נון. לינה ופעילות ערב במרכז קק"ל ביער לביא. היה שמח ופורח !


אירועי שבוע פורים
שבוע פורים נפתח ברוב פאר, הדר ושמחה בהצגת י"ב "איסתרק", ובסיומה הוכתרה הלל לוינגר לרבנית פורים. במהלך השבוע נהנו הבנות מפעילויות רבות בחסות השמינית: המרוץ למיליון ברחבי ערד, מתנפחים באולפנא, ערב כשרונות צעירים ועוד ועוד. כל הכיתות היו שותפות למבצעי אדר : השישית הפכה את האולפנא לעולם האגדות, החמישית - בן המלך והעני, ותלמידות י"א- ארגנו משתה פורים והרקדה לתפארת בערב החג. שנזכה לשמחה תמידית :)


"הנצח זו ירושלים"
במהלך חודש אדר א, בהתאם למסורת הקבועה, יצאו תלמידות י"ב לשבוע ירושלים, מיוחד באוויר ובאווירה. הבנות ביקרו באתרי דת ומורשת יהודים, אתרים היסטוריים ומוסדות לאומיים: אנדרטת גווילי האש, הר הרצל, מנהרות הכותל, הרובע היהודי, מרכז דוידסון, עיר דוד, הר הזיתים, שכונת סן- סימון, מוזיאון אסירי המחתרות, הכנסת, ועוד ועוד. במהלך השבוע הבנות לנו במדרשת הרובע בירושלים, דבר שהוסיף לאווירה המיוחדת כל כך של השבוע.


ביקור שר החינוך באולפנא
זכינו לארח באולפנא את שר החינוך נפתלי בנט ואת שר הבריאות יעקב ליצמן. הצטרפו לביקור הנהלת משה"ח - המנכ"לית, מנהלת המחוז וראש עיריית ערד וצוותו. שר החינוך התרשם מהפעילות החינוכית הרבה המתקיימת באולפנא והחמיא להישגים הלימודיים הגבוהים. נציגות ההתלמידות שיתפו ברשמים וחוויות מהתוכנית הסביבתית החדשה, והזמינו את בנט להצטרף לאחד הסיורים...בשיחה עם כלל הבנות דיבר בנט על חשיבות השאיפה למצוינות. לכבוד היה לנו !!!


"להיות יהודי ! "
במהלך החודש האחרון עסקנו בחיזוק ובבירור הנושא. קיימנו פעילות פתיחה להצגת הנושא, פאנל בשיתוף אנשים ממגזרים שונים בעם, שעות חינוך ופ"שים, שיחה עם שרה חיה דריבן, שיחה עם יהודה גליק על היותנו אור לגויים, שבת עם עדי שגיא, יום שיא, ריאיונות רחוב, תחרות סטיקרים ועוד ועוד... ישר כוח עצום לצוות המחנכות והמדריכות ולהודיה רכזת ח"ח על החשיבה, הארגון וההשקעה. התחזקנו!


שבת בשלח - "נקבצו ובאו לך" -
שמחנו לארח בשבת שירה פרשת בשלח את בוגרות האולפנא ממחזורים לג-לד-לה. יחד חווינו שבת של התרוממות רוח ושירה בוקעת שערים. את תפילות וזמירות השבת הוביל הרב נועם קניגסברג מישיבת שעלבים. שניפגש בעז"ה בשמחות !


"טו בשבט הגיע..."
לרגל החג לאילנות קיימנו באולפנא סדר טו בשבט עשיר בפירות ושירי ארצנו. תודה לעציון בשארי על ערב משמח. וביום שישי השתתפנו ביחד עם תלמידי ביה"ס הממ"ד טללים בפעילות עירונית במעמד ראש העיר ורב העיר. נטיעות משותפות וסדנת אומנות מן הטבע. טו בשבט שמח וצומח!


שבת אולפנא "שמות"
בשבת שמות אירחנו באולפנא את עדי שגיא, ששיתף אותנו בסיפור חייו המרגש, "חיים של שליחות", על הנכונות והחשיבות להיות לעזר לכל אדם בכל עת שיזדקק. עדי שיתף אותנו גם בתהליך האימוץ המפעים של שתי בנותיו. בשבת זו שמחנו לארח באולפנא תלמידות ח, שבאו לחוות יחד איתנו את אווירת השבת המיוחדת כל כך באולפנא. היה קרררר בחוץ, אך חם (מאוד!) בלב.


מסע כיסופים "עוד אבנך ונבנית"
תלמידות י השתתפו במסע כיסופים לציון ההתיישבות בגוש קטיף בעבר ובעתיד בעז"ה. תחילה עברו בנקודות תצפית לעבר האיזור, ושמעו את סיפור ההתיישבות במקומות מפי מדריכות מרכז קטיף. לאחר צעידה בחולות חלוצה השתתפו בהרקדה המונית ומופע של הזמר ישי ריבו "עוד אבנך ונבנית"


מגמת אומנות בביקור במוזיאון ישראל
תלמידות מגמת אומנות יצאו השבוע לסיור במוזיאון ישראל בירושלים כחלק מלימודי האומנות. במוזאון סיירו הבנות בתערוכות השונות, והתנסו בסדנת רישום בעקבות אומן. הסיור היה מוצלח מאד ותרם רבות הן בהבנת האומנות והן כהכנה לבגרות. תודה למורות המגמה : ענת טיקטין והודיה גליק.


...להמשך קריאה וצפייה בכל הארועים

שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

אירועי חודש אוגוסט

דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
אולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי    רחוב הפלמ"ח 68  ערד    טלפון: 08-9971411   פקס:  08-9959659   דואר אלקטרוני: ularad1@gmail.com
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים
 
ניהול תוכן וניו מדיה